DARČEK 24

Potešenie

Existuje ešte toľko veľa darčekov, ktoré by som vám chcela dať, ale dnešný darček je posledný.

No zároveň je to darček, ktorý si môžete užívať úplne každý deň celý nasledujúci rok a potom každý ďalší a ďalší. 

Tým darčekom je POTEŠENIE. 

Máme tendenciu oceňovať a užívať si len veľké veci, významné úspechy a nevšedné dni. Obyčajné, každodenné  okamihy si takmer nevšímame.

Ale väčšia časť života sa skladá práve z týchto každodenných okamihov. Toto je život vo svojej obyčajnosti aj jedinečnosti zároveň.

Veľké úspechy a výnimočné chvíle nám prinášajú opojnú radosť. Ale tá je zároveň aj prchavá, ľahko si na ňu zvykneme.  Neprináša nám už viac ten slastný pocit šťastia a život je taký ako predtým. A práve preto naplňme radosťou tie obyčajné dni.

Nájdite si potešenie v každom jednom dni.

Vo veľkých aj malých veciach.

Hľadajte to pekné, čo vás poteší nielen v mimoriadnych ale aj vo všedných a každodenných okamihoch.

A ak vás naozaj ale naozaj nič v daný deň nepotešilo zamyslite sa nad tými najkrajšími vecami, ktoré sa stali za uplynulý týždeň.

Alebo ešte lepšie vytvorte si potešenie pre daný deň sami. Veď vy už viete ako na to - domáce wellness, dobrá kniha, káva s lyžičkou cukru navyše...


Dnes je ale deň - nevšedný. Sú Vianoce a ja verím, že ich budete mať krásne. Tento výnimočný, sviatočný deň naplňte krásou, láskou a šťastím.

Ja som sa už ráno nahodila do krásnych šiat. Umyté vlasy, jemný make-up, narúžované pery a kvapka parfumu mi už teraz vyčarovali slávnostnú atmosféru.

A k raňajkám som si naliala sladkú lipovinku z Tokaja do toho najkrajšieho pohára na stopke aký doma máme. (No dobre, priznávam, to som urobila minulý rok. Tento rok som tehotná a alkohol má stopku. Teraz som si dopriala smoothie, čučoriedkové a sladké :)

Tak pripíjam na krásne Vianoce :) 

 

Lúčim sa s vami a prajem tie najkrajšie sviatky v roku.

 

S láskou

Lucia z Lovely Planet