DARČEK 17

Láskavosť

Dnešný darček je len a len pre vás.

Je ním LÁSKAVOSŤ.

 

Ste láskavý ku všetkým naokolo, svoju lásku a láskavosť rozdávate svojim blízkym.

Ja vás dnes pozývam túto láskavosť nasmerovať aj na seba.

 

Pretože často sme sami sebe najväčším kritikom. V duchu a občas aj nahlas na svoju adresu povieme veci, ktoré by sme si nedovolili povedať ani svojmu nepriateľovi. Obviňujeme sa a súdime. Nie sme so sebou spokojní a všeličo si vyčítame.

Ale sme jedinou bytosťou, s ktorou prežijeme úplne celý život. A preto bez ohľadu na to, čo sa deje vo vašom živote buďte k sebe láskavá/ý.

Majte sa radi, odpustite si čokoľvek, čo sa stalo a trápi vás to. Pohlaďte to malé dieťa v sebe a dajte mu lásku.

 

Buďte pre seba tou najlepšou priateľkou, oporou aj obdivovateľkou.  Svoje potreby a túžby postavte na prvé miesto. Pretože vaše životné šťastie a vaša spokojnosť začína vo vás samých.

Dnes sa vedome oceňte. Pochváľte sa za to aká/ý ste a to bez ohľadu na to, či sa vám dnes niečo výnimočné podarilo alebo nie.

Oceňte aj svoje telo, lebo  vďaka nemu môžete chodiť po tomto svete a vidieť všetky jeho krásy. Poďakujte mu, že vám verne slúži.

 


Posielam vám ešte krásne slová od Virginie Satirovej. Mne sa dostali úplne pod kožu a vďaka nim som si uvedomila, že všetko je v poriadku presne presne tak ako to je...

Deklarácia sebaúcty
Virginia Satirová

Ja som ja.

Na celom svete niet nikoho, kto by bol úplne taký istý ako ja. Sú ľudia v niečom mi podobní, ale nikto sa mi úplne nepodobá. Preto všetko, čo zo mňa pochádza je naozaj moje, lebo len ja sama som si to vybrala.

Vlastním sa celá, svoje telo a všetko, čo vykonáva.

Svoju myseľ a všetky jej myšlienky a predstavy.

Svoje oči a obrazy všetkého čo vidia.

Svoje city, nech sú akékoľvek - hnev, radosť, pocit márnosti, lásku, sklamanie, vzrušenie...

Svoje ústa so všetkými slovami, ktoré z nich vychádzajú - zdvorilé, vľúdne, či hrubé, správne, či nesprávne.

Svoj hlas, rázny - či mierny.

A všetky svoje činy, či už voči ostatným alebo voči mne samej.

Vlastním svoju fantáziu, svoje sny, svoje nádeje, svoje  obavy.

Vlastním všetky svoje víťazstvá a úspechy, všetky svoje prehry a chyby.

Vlastním sa celá, preto sa môžem sama so sebou dôverne oboznámiť. Tým môžem sama seba ľúbiť a byť k sebe v každom ohľade priateľská.  Potom umožním celej svojej bytosti pracovať pre svoje dobro.

Viem, že sú vo mne veci, ktoré ma mätú a iné, ktoré nepoznám. Ale pokiaľ som svojim priateľom a mám sa rada, môžem smelo a s nádejou hľadať riešenie týchto neznámych vecí a cesty  k lepšiemu poznaniu seba samej.

Nech vyzerám a pôsobím akokoľvek, nech hovorím a robím hocičo a čokoľvek v danej chvíli v danej chvíli myslím a cítim, SOM TO JA. To je autentické a ukazuje to, kde sa v tejto chvíli nachádzam.

Keď neskôr posudzujem, ako som vyzerala a pôsobila, čo som povedala a urobila, ako som myslela a cítila, môže sa ukázať, že niečo bolo nevhodné. Môžem odvrhnúť nevhodné, podržať,  čo sa osvedčilo a zavrhnuté nahradiť niečím novým.

Vidím, počujem, cítim, myslím, hovorím a konám. Mám nástroje k prežitiu, k zblíženiu s inými, na tvorivosť, na nájdenie zmyslu a poriadku vo svete ľudí a vecí, ktorý je mimo mňa. Vlastním sa a preto môžem sama seba aj ovládať. 

JA SOM JA A JE MI DOBRE.

 

Teším sa na vás zajtra s novým darčekom.

 

S láskou

Lucia z Lovely Planet