DARČEK 6

Vďačnosť

Vďačnosť sme tak trošku načali už včera, ale je to natoľko úžasná záležitosť, že si zaslúži celý jeden deň v tomto darčekovom balení.
Pretože...

Vďačnosť ma čarovnú moc.
Vďačnosť vám zmení život.
Vďačnosť vás naplní láskou.
Vďačnosť vás upokojí.

Hodnotu toho, čo v živote máme si častokrát uvedomíme až keď to stratíme. Určite ste to už pár krát zažili.

Tie krásne veci, vzťahy a momenty v živote nevieme oceniť lebo ich berieme ako samozrejmosť. Domnievame sa, že za vďaku stoja len naozaj veľké a výnimočné momenty, či úspechy.

Naháňame sa za tými veľkými vecami a každodenné momenty nám pretečú pomedzi prsty bez povšimnutia. A pritom práve tie tvoria náš život.

Zaraďte do života vďačnosť a zmení sa k lepšiemu. Pretože vďačnosť ovplyvňuje našu myseľ a naše pocity.

Presunie našu pozornosť na pozitíva a všetko to krásne, čo nás cestou životom sprevádza. 

 

Dám vám dva tipy ako zaradiť vďačnosť do svojho života.

  • Tip 1

Ak práve prežívate ťažké chvíle a máte pocit, že naozaj, ale naozaj nemáte byť za čo vďačný skúste si nasledujúce cvičenie.

Predstavte si, že by ste prišli o niečo, čo v živote máte, alebo o niekoho. Napríklad vaše auto alebo byt. Zdravie? Pravá ruka? A čo keby si láska vášho života zbalila kufre?

Viem, znie to možno drasticky, ale to je účelom tejto otázky. Pocítili ste tú vlnu vďačnosti, že sa vám také čosi nestalo? Skvelé a možno vám začali prichádzať na um ďalšie a ďalšie veci, za ktoré ste vďačný.

  • Tip 2

Začnite si písať denník vďačnosti. Určite ste už o ňom počuli a hoci ste to ešte nevyskúšali stále si myslíte, že je to zbytočnosť. Za skúšku nič nedáte, tak poďte do toho.

Založte si krásny zápisník, do ktorého si budete každý deň zapisovať 5 vecí, za ktoré ste v daný deň vďačný. Môžu to byť "banality", hlavné je, že vás potešili, že sa vám páčili, že vo vás vyvolali príjemné pocity.

Pri zapisovaní buďte konkrétny. Namiesto "som vďačná za partnera" napíšte "ďakujem za krásnu sms, ktorú mi dnes môj partner poslal" a pod.

Píšte si nielen to, za čo ste vďačný, ale aj PREČO ste za to vďačný, či ako sa vďaka tomu cítite.

Keď si budete každý deň písať vďačnosti stane sa ešte jedna úžasná vec. Stanete sa vnímavejšími. Tie krásne veci, ktoré vás sprevádzajú si začnete oveľa viac všímať už vtedy, keď sa dejú.

Lebo už vtedy vám napadne "toto je super, to si večer zapíšem". A to spôsobí, že si to oveľa intenzívnejšie užijete. Že to vedome prežijete.   


Čoskoro zistíte, že váš život je plný úžasných a krásnych maličkostí, ktoré vás sprevádzajú každý deň a máte sa z čoho radovať.


 

Teším sa na vás zajtra s novým darčekom.

 

S láskou

Lucia z Lovely Planet