DARČEK 8

Kniha

Tento darček mi prišiel na um ešte v septembri. Celú našu rodinu postupne skolilo poriadne prechladnutie a ja som prišla na rad ako posledná. Keďže môj muž aj môj syn už boli z najhoršieho vonku nechali mi celý jeden deň len pre seba.

Kým oni spolu vymetali ihriská, ja som sa pustila do čítania. Za jeden deň som zhltla celú knihu a náramne som si to užila. Uvedomila som si, ako veľmi mi chýba čas strávený pod dekou s knihou v ruke.

A tento čas chcem teraz dopriať vám.

Pretože čítanie kníh je neuveriteľne hodnotne strávený čas. Nielenže si pri ňom odpočiniete, ale je to aj zábava.

Pri čítaní naplno pracuje naša fantázia, ponoríme sa do príbehu a naše starosti aspoň na čas prestanú existovať.

Čítanie je motivujúce, inšpiratívne a niekedy aj plné AHA momentov. 

Vyberte si preto dnes nejakú knihu, ktorú by ste si radi prečítali. Možno sa na ňu chystáte už pár mesiacov, len ste stále nemali čas. Alebo máte chuť si opäť prečítať knihu, ktorú ste už raz čítali.

Je úplne jedno aký typ knihy to bude. Beletria, motivačná, sebarozvojová, vzdelávacia... Hlavné je, aby vás bavila, aby ste nečítali nasilu.  A dnes večer začnite.

Ak si nemôžete uvariť čaj a čítať knihu celé popoludnie (podobne ako ja) skúste nájsť krátke časové úseky počas dňa. Stačí aj 10 minút pred spaním. Alebo sa skúste zamyslieť, či nevymeníte niektoré činnosti  za čítanie knihy (napríklad prezeranie statusov Facebooku).


Zvažujem, či vám mám prezradiť, čo to bolo za knihu, ktorú som zlúskla za jeden deň a pri ktorej mi napadlo obohatiť knihou aj vás.

Má totiž trošku zavádzajúci názov - "Moje milá smrti" od Veroniky Hurdovej.

Uznávam, že to znie divne, ale aj napriek názvu je to tá najkrajšia kniha o živote a rozhodne vám ju odporúčam.  


 

Teším sa na vás zajtra s novým darčekom.

 

S láskou

Lucia z Lovely Planet