DARČEK 21

Wellness

Keď sa povie wellness dúfam, že si aj vy hneď predstavíte dokonalý oddych pre telo aj myseľ. Pretože práve toto je dnešným darčekom a želám si, aby ste si ho naozaj vychutnali.

 Dnes zabudnite na stres vo veľkom štýle...

...doprajte si wellness večer.

 

Ak máte čas, chuť a možnosti môžete zájsť do wellness centra vo vašom meste. Aj hotely majú skvelé wellness centrá, ktoré sú otvorené aj pre neubytovaných hostí. Dajte si saunu, jacuzzi a kľudne aj masáž. Nasávajte atmosféru prostredia a nechajte sa rozmaznávať.

Alebo si urobte wellness vo vani.

Premeňte svoju kúpeľňu na malé kúpele. Zatvorte dvere a vymknite vonkajší svet. Zapáľte sviečky. Napustite vaňu teplou vodou a pridajte do kúpeľa obľúbené ingrediencie. Ponorte sa, uvoľnite sa a vychutnajte si to čarovné "tu a teraz".

Čas vo vani poskytuje príležitosť potešiť svoje zmysly aj telo. Ponorte sa do kúpeľa nielen telom ale aj svojou pozornosťou. Neriešte problémy z práce, ani neplánujte zajtrajší nákup.

Wellness vo vani si doprajte presne tak dlho, ako potrebujete. Môže to byť hodina ale aj pár minút, počas ktorých si vychutnáte skutočné božský pôžitok. Vytvoríte si mystický priestor a venujete  pozornosť len sebe a svojmu telu.

***

Pripájam aj jeden recept na vianočnú soľ do kúpeľa. Môžete si ju pripraviť pre seba, alebo ako hand made darček pod stromček pre svojich blízkych.

Čo budete potrebovať:

  • 750g morskej soli
  • 1 PL mandľového oleja
  • 3 PL anízových semienok (môžete použiť aj badián)
  • 2 tyčinky škorice (môžete použiť aj mletú škoricu)
  • 5 kvapiek anízového éterického oleja
  • 3 kvapky pomarančového éterického oleja

Postup prípravy:

Morskú soľ dajte do veľkého pohára s uzatváracím viečkom. Nakvapkajte doň mandľový olej a oba éterické oleje a pohár uzatvorte. Zmes dôkladne zatraste, aby sa oleje so soľou dobre premiešali.

Škoricové tyčinky a anízové semienka vložte do vrecúška a to dajte do pohára. Alebo ich môžete dať bez vrecúška na vrch soli a pred použitím ich odstránite lyžicou.

Takto nechajte soľ odpočívať aspoň 5 dní. Účinné látky z korenín potrebujú čas, aby sa uvoľnili do soli. Potom si nasypte soľ do dekoratívneho skla a máte hotovo. Môžete to využiť aj ako darček.

PS: Ak náhodou vo svojej kúpeľni nemáte vaňu, wellness si môžete užiť aj tak. Pretože aj taká dlhá teplá sprcha má svoje čaro. Hlavne vo svetle sviečok a s vôňou éterických olejov.

 

Teším sa na vás zajtra s novým darčekom.

 

S láskou

Lucia z Lovely Planet