Skutočný príbeh vody balenej v plastových fľašiach

drop--plastic-bottle--bottles--water_3243266

Ktorá voda je lepšia? Tá balená v plastovej fľaši alebo tá z vodovodu? Na túto problematiku sa môžeme pozerať z rôznych uhlov pohľadu.

Dnes som sa ale rozhodla, že sa tu nebudem rozpisovať a rovno vám podstrčím unikátny animovaný film, ktorý zábavnou formou vysvetľuje ako to vlastne funguje.

Film je síce šitý na americký kontinent ale vystihuje podstatu ako to funguje aj v Európe, veď predsa my rozvinuté západné krajiny sa až tak veľmi nelíšime.

Príbeh balenej vody sa otvorí po kliknutí na toto video. Je síce po anglicky, ale nebojte sa je aj s českými titulkami :) Hoci aj oprášiť si angličtinu nezaškodí :)

Tak už ste sa rozhodli? Ktorej vode dáte prednosť? Tej balenej, ktorá produkuje množstvo odpadu a zaťažuje nielen naše životné prostredie ale aj naše peňaženky ale tej z vodovodu, ktorá môžete piť napr. aj z nerezovej fľaše?

Lucia Koukolová
Ukazujem ľudom cestu k modernému EKO životnému štýlu, ktorý je jednoduchý a príjemný a vďaka ktorému si budete aj vy užívať pevnejšie zdravie, plnšiu peňaženku a skvelý pocit, že robíte veľké veci pre našu krásnu planétu.

Napísala som pre vás dva e-Booky na eko tému - 5+1 krokov k EKO životnému štýlu a Zero waste, v ktorých nájdete jednoduché tipy nielen pre začiatočníkov.

A keďže cestovanie považujem za tú najlepšiu vec, ktorá sa dá kúpiť za peniaze, jeden cestovateľský príbeh som spísala do e-Booku s názvom Poďte so mnou do Dubaja.

Eko aj travel články sa striedajú na mojom blogu Lovely Planet a inšpiráciu z nich môžete načerpať aj vy.

Pripojte sa k eko nadšencom aj na Facebooku a dajte like facebook stránke Lovely Planet.

Viac o mne si môžete prečítať tu>>>
Komentáre