5 vecí, ktoré vás na Smrekovici očaria

Predstavte si, že sa ocitnete v rozprávkovo krásnej krajine. V srdci Slovenska, v objatí majestátnych smrekových lesov, kde nájdete dokonalé ticho a pokoj.

Všetko je pokryté trblietajúcim sa snehom a vy si za veľkým oknom vychutnávate pohľad na tú nádheru.

Presne toto môžete zažiť v horskom hoteli Granit Smrekovica***, ktorý sa nachádza priamo na hrebeni Veľkej Fatry v nadmorskej výške 1428 m. n. m. Svojou polohou je naozaj jedinečný a poskytuje dokonalý pokoj, kde môžete zabudnúť na problémy komerčného sveta.

Prečo ma práve tento hotel tak veľmi očaril?

1) Ako na konci sveta

Je to hotel na samote, naokolo nie je nič len čistá a dokonalá príroda. Žiadna hlučná hudba, žiadne stánky s občerstvením a suvenírmi. Len čerstvý vzduchdychberúce výhľady na okolitú krajinu.

Ja prírodu milujem, ale rovnako rada si doprajem aj zázemie dobre vybaveného a príjemného hotela so všetkými službami, ktoré k tomu patria. A to tento hotel jednoznačne ponúka.

Izby sú síce menšie, v minulosti to bol totiž vojenský objekt. Sú ale pekne zrekonštruované. My sme si užívali pohodlie poloapartmánu a boli sme naozaj spokojní.

2) Dobrodružstvo už počas cesty

Horský hotel Smrekovica je naozaj horský. Posledných 9 km pred cieľom budete stáť pred poriadnym kopcom, na vrchol ktorého sa musíte dostať. Cesta je to naozaj krásna, kľukatí sa pomedzi štíhle kmene vysokých smrekov, ale v zime je to naozaj výzva! Bez snehových reťazí to ani neskúšajte. Viem o čom hovorím, lebo po 3 km sme ich nasadzovali aj my. A cesta nám trvala hodinu! (Reťaze nám asi 5 krát spadli…)

Ak snehové reťaze nemáte a ani si ich nechcete zadovážiť, prípadne nemáte odvahu takúto cestu absolvovať, nezúfajte. Špeciálne pre vás som na recepcii vyzistila, že si auto môžete nechať pod kopcom a k hotelu vás zadarmo vyvezú.

2) Krása koní na dosah ruky

V areáli hotela pôsobí Jazdecký klub Hafling, ktorý ponúka možnosť zajazdiť si na koníkoch, alebo sa nechať ťahať na saniach (či na koči).

Čo ale mňa uchvátilo úplne najviac je, že koníky sa v areáli hotela pohybujú úplne voľne. Majú síce vyhradené svoje miesto so stohmi slamy ale keď majú chuť poprechádzajú sa pomedzi hostí.

Mali sme tak možnosť užiť si ich dosýta, aj keď priznávam, že som na začiatku cítila riadny rešpekt a môj ročný syn bol z toho vo vytržení. Bol to naozaj silný zážitok. Ale aj krásny pohľad, ako si tie kone užívali sneh a preháňali sa po chodníkoch.

3) Wellness v štýle feng-shuei

Každý dobrý hotel musí mať wellness, to je jasné. Smrekovicové wellness ponúka 4 sauny (fínska, infra, parná a bio), parádny ochladzovací bazénik, jacuzzi, sprchy-tropický dážď, oddychovú miestnosť a samozrejme niekoľko druhov masáží.

Do wellness je potrebné objednať sa na presný čas, máte tak zaručené, že si jacuzzi vychutnáte úplne sami. Pracuje tam milá, zlatá pani, ktorá keď uvidela môjho syna hneď mi navrhla, aby som si ho do jacuzzi zobrala so sebou.

Ja som radšej využila možnosť zrelaxovať sa bez detského bľabotania (to maminky malých detí určite chápu). Ale vyplýva z toho jedna skvelá výhoda, ak sa chcete wellnessovať celá rodina (aj s deťmi) dvere máte otvorené, čo nie je vo všetkých hoteloch samozrejmosťou.

Zdoj: www.granitsmrekovica.sk

Zdoj: www.granitsmrekovica.sk

 

4) Príjemné zákutia

Detský kútik je už samozrejmosťou v každom dobrom hoteli a od kedy výletujeme s našim malým princom je to pre mňa jedno z kritérií pre výber hotela.

Tento hotel je ale výnimočný, neponúka kútik len pre deti, aj dospelý sa tam môžu príjemne zašiť. Okrem reštaurácie s nádherným výhľadom a lobby, v ktorom sa cítite ako doma v obývačke tam nájdete aj ďalšie vychytávky.

Ružový salónik plný kníh, alebo najmenšie a najvyššie položené kino na Slovensku s bohatou ponukou filmov rôznych žánrov. My sme si tam pozreli Popolušku :)  To už je aká romantika…

5) Lyžovanie a turistika

V zimnom období si turistiku asi veľmi neužijete, teda pokiaľ neobľubujete extrémne podmienky. My sme sa všade mimo odhrabané chodníčky zabárali po kolená do snehu.

Takže na výlet sa vyberte len so snežnicami (ktoré si môžete požičať v hoteli), bežkami ale v skialpinistickom štýle. Takto si môžete aj v zime urobiť peknú túru po hrebeni.

Ak máte radšej lyžovanie určite si užijete lyžiarsky vlek priamo oproti hotelu. Kopec je malý a krátky, pre rodiny s deťmi ideálny. Čo je ale skvelé? Môžete sa tam blázniť celý deň len za 2 eurá.

Ak ste náročnejší lyžiar môžete si odskočiť za kvalitnou lyžovačkou na Malinô Brdo alebo na Donovaly.

My sme boli s pobytom na Smrekovici naozaj spokojní a určite sa tam vyberieme ešte na jarný alebo letný výlet.

Veľmi sa teším, že toto krásne miesto uvidím aj v zelenom kabátiku, užijem si peknú túru s krásnymi výhľadmi a pokochám sa pohľadom na čiernu oblohu plnú hviezd.

Lebo na Smrekovici sú všetci o 1400 m bližšie ku hviezdam :)

Lucia Koukolová
Ukazujem ľudom cestu k modernému EKO životnému štýlu, ktorý je jednoduchý a príjemný a vďaka ktorému si budete aj vy užívať pevnejšie zdravie, plnšiu peňaženku a skvelý pocit, že robíte veľké veci pre našu krásnu planétu.

Napísala som pre vás dva e-Booky na eko tému - 5+1 krokov k EKO životnému štýlu a Zero waste, v ktorých nájdete jednoduché tipy nielen pre začiatočníkov.

A keďže cestovanie považujem za tú najlepšiu vec, ktorá sa dá kúpiť za peniaze, jeden cestovateľský príbeh som spísala do e-Booku s názvom Poďte so mnou do Dubaja.

Eko aj travel články sa striedajú na mojom blogu Lovely Planet a inšpiráciu z nich môžete načerpať aj vy.

Pripojte sa k eko nadšencom aj na Facebooku a dajte like facebook stránke Lovely Planet.

Viac o mne si môžete prečítať tu>>>
Komentáre