Voda nás vníma, počuje a pamätá si

Voda má pamäť

Voda… Pre nás taká samozrejmá a obyčajná, že si ani neuvedomujeme aká je dôležitá a nenahraditeľná. Hasí náš smäd, očisťuje naše telá, je našou každodennou súčasťou…my sme voda – naše telá sú plné vody, každú bunku tvorí voda.

Voda je v našich životoch taká všadeprítomná až nám príde všedná. Nezamýšľame sa nad ňou, lejeme ju do pohárov, z pohárov do seba, kvapky vody padajú zo sprchy na naše telá a vôbec si neuvedomujeme jej zázračnú moc. Voda totiž vníma všetko okolo seba a má pamäť. Je schopná prijímať aj odovzdávať dobré aj zlé myšlienky a vibrácie, reaguje na hudbu aj slová.

Krásne vodné kryštály

Voda v zmrznutej podobe vytvára kryštály, no nie sú všetky rovnaké. Niektoré sú krásne iné škaredé a deformované, dokonca sa niekedy ani nevytvoria. Kryštály sa tvoria na základe pôvodu vody ale ich štruktúra a krása je závislá aj na tom ako človek s vodou nakladá a aké informácie jej vloží do pamäti.

Keď vode venujeme láskyplné myšlienky, vyslovíme poďakovanie, pošleme pozitívnu energiu výsledné kryštály vody budú krásne a dokonalé ako diamanty.

Naopak voda ovplyvnená negatívnymi myšlienkami a energiami vytvorí znetvorené kryštály, alebo dokonca žiadne.

Túto úžasnú schopnosť vody objavil japonský vedec Dr. Masuro Emoto a viac sa dočítate v jeho knihách.

Ako to môžeme využiť vo svoj prospech?

Vy už o mne viete, že pijem vodu z vodovodu namiesto vody balenej v plastových fľašiach. Pokladám ju za optimálnu na pitie… prečo, to sa dozviete v článkoch tu >>

Dnes som sa vám rozhodla prezradiť v čom tkvie tajomstvo vody, ktorá naozaj prospieva. Nejde len o zloženie vody a jej kvalitu ale práve o onú duchovnú stránku veci.

Vždy keď si naberám vodu do pohára, džbánu, do fľaše alebo hrnca sústredím sa na lásku a vďaku. Nikdy vodu nenaberám len tak bezmyšlienkovito, alebo dokonca s negatívnymi emóciami a myšlienkami. Vždy jej venujem poďakovanie a pošlem lásku. Keď od nej chcem konkrétnu vec hovorím jej to, v mysli si predstavujem ako prúdi do môjho tela, ako ho vypĺňa a nesie zdravie do každej bunky.

-1x-1

To isté je možné využiť aj pri hygiene. Máte to tiež tak, že po náročnom dni máte chuť na teplý kúpeľ? Alebo dlhú sprchu? Uvedomila som si, že táto moja potreba nie je spojená len s fyzickou očistou, voda totiž dokáže urobiť oveľa viac ako len umyť telo. Stačí zo seba VEDOME  zmývať stres, bolesť, strach, obavy a akékoľvek negatívne pocity, čo nás trápia. Predstavovať si ako ich voda odnáša preč a pozorovať ako to všetko definitívne mizne v odtoku.

Máme šťastie, že sa môžeme osprchovať každý deň, každý deň si teda môžeme „obliecť“ úplne nové zdravé telo. Zmyť zo seba nánosy z daného dňa a nechať na sebe s láskou a vďakou rozkvitnúť krásne vodné kryštály.

Voda má naozaj zázračnú moc, žehnajme jej preto, ďakujme a posielajme lásku pri každej manipulácii s ňou.

Predstavte si čo to dokáže urobiť s nami

Naše telo je z 90% tvorené vodou. Táto voda tiež počúva, vníma, prijíma informácie, vibrácie a myšlienky… pozitívne aj negatívne.

Pozrite sa aké krásne kryštály dokážu vo vode vyčarovať myšlienky lásky a vďaky. A naopak, čo urobia s vodou negatívne posolstvá.

Keď toto dokážu myšlienky s vodou…predstavte si čo dokážu s nami…

voda_emoto

 

Lucia Koukolová
Ukazujem ľudom cestu k modernému EKO životnému štýlu, ktorý je jednoduchý a príjemný a vďaka ktorému si budete aj vy užívať pevnejšie zdravie, plnšiu peňaženku a skvelý pocit, že robíte veľké veci pre našu krásnu planétu.

Napísala som pre vás dva e-Booky na eko tému - 5+1 krokov k EKO životnému štýlu a Zero waste, v ktorých nájdete jednoduché tipy nielen pre začiatočníkov.

A keďže cestovanie považujem za tú najlepšiu vec, ktorá sa dá kúpiť za peniaze, jeden cestovateľský príbeh som spísala do e-Booku s názvom Poďte so mnou do Dubaja.

Eko aj travel články sa striedajú na mojom blogu Lovely Planet a inšpiráciu z nich môžete načerpať aj vy.

Pripojte sa k eko nadšencom aj na Facebooku a dajte like facebook stránke Lovely Planet.

Viac o mne si môžete prečítať tu>>>
Komentáre