Prečo Lovely Planet?

Projekt Lovely Planet som pred jeho spustením nosila v hlave už nejakú dobu. Začala som nad ním uvažovať kvôli tomu, čo som videla všade okolo seba. Dnešná konzumná doba totiž ľudí úplne pohltila, nezamýšľame sa nad aktuálnym fungovaním sveta a len berieme, čo nám ponúka.

A prečo som vlastne založila túto stránku? Tu sú moje dôvody:

1)

Pred pár mesiacmi som zistila, že sa stanem mamičkou. S myšlienkou založiť tento blog som sa pohrávala už dávno a pomaly pracovala na jeho spustení – veľmi pomaly... Až ten nový pocit, že na tento svet privediem dieťa ma donútil naozaj sa rozhýbať! Inšpirovalo ma to, aby som naozaj konečne začala! Aby som inšpirovala a povzbudila ďalších ľudí k EKO životnému štýlu a spolu tak vytvoríme lepší, krajší a bezpečnejší svet, aby naše deti vyrastali v čo najmenej znečistenom prostredí a aby raz tento odkaz žili a šírili ďalej všetkým ľudom, ktorým nie je ľahostajná naša príroda.

3)

Milujem prírodu, nie je nič krajšie ako to, čo dáva príroda. Nič čo vyprodukoval človek sa svojou krásou nevyrovná kráse a dokonalosti výtvorov prírody. Žiadna vec z umelej hmoty nikdy nebude krajšia ako snehová vločka alebo ako pohľad na zapadajúce slnko a oblohu sfarbenú dočervena. Chcem Vás všetkých inšpirovať a ukázať Vám ten nádherný svet plný dych berúcich obrazov, aby sme sa na chvíľu zastavili a vychutnali si západ slnka, či hviezdnu oblohu, trblietanie snehových vločiek alebo nekonečného mora, vôňu rozkvitnutej lúky aj vlhkosť lesa. To všetko nás nabíja energiou, ozdravuje naše telo aj dušu a je zadarmo!

2)

Mám pocit, že ako spoločnosť sa málo zamýšľame nad životom, nad tým čo je správne a nad tým, čo nám svet ponúka, čím nás kŕmi. Zvykli sme si na nič sa nepýtať a vôbec sa nezaujímať odkiaľ veci prišli, čo obsahujú a kam smerujú. Je to len na našu škodu, negatívne to ovplyvňuje naše zdravie a aj odľahčuje našu peňaženku. Robíme veci tak ako celá naša spoločnosť, ale to akým smerom sa uberá väčšina neznamená, že sa uberá dobrým smerom...

                                                                                                                                                                    

4)

Tak ako milujem prírodu milujem aj cestovanie a objavovanie krásnych miest. Či už sú to krásy slovenskej prírody alebo ďaleké exotické pláže. Krásne malé ostrovy s tyrkysovou vodou a bielym pieskom ma priťahujú ako magnet a sú na mojom zozname cestovateľských snov. Žiaľ väčšinu z nich som ešte nenavštívila a osudom mnohých bude definitívny zánik v najbližších rokoch kvôli zvyšovaniu hladiny oceánov. To či sa tak stane záleží na nás všetkých a ja ako iste aj Vy by som chcela navštíviť tieto nádherné kúsky sveta! Zachovajme si ich pre seba aj pre naše deti!

 

Lovely Planet nie je len o ekológii a ochrane prírody, ale je aj o inšpirácii pre skvelý život.

Život v spojení s prírodou, plný vychutnávania si krásnych chvíľ, zdravia, krásnych miest a dobrého jedla!

Lovely Planet je aj o týchto témach:

EKO životný štýl

Zdravé EKO fľaše
Život bez plastu

EKO bábätko

Šťastné tehotenstvo
Zdravé bábätko

Krása, zdravie, wellness

Kozmetika bez chémie
Home made alternatívy

EKO domácnosť

Domácnosť bez chémie
Upratovanie, pranie a čistenie

Príroda, cestovanie a výlety

Výlety, dovolenky, túry a prechádzky
Krásne miesta

Dobré jedlo

Kuchyňa bez plastu
Zdravé recepty

5+1 krokov k EKO životnému štýlu

Ktoré budú mať pozitívny vplyv na Vaše zdravie aj peňaženku